Szlachetne zdrowie nikt  się nie dowie  jako smakujesz aż się zepsujesz- Jan Kochanowski

Mam na imię Natalia w tym roku kończę 30 lat. Moja choroba towarzyszyła mi od wczesnych lat dziecięcych. Z powodu notorycznego bólu  brzucha często bywałam z mamą u lekarza.

Pomimo wielu badań, zdiagnozowana zostałam dopiero w maju 2011r. kiedy zachorowałam  na  żółtaczkę mechaniczną. Wykryto u mnie genetyczną Chorobę Wilsona. Choroba ta związana jest z zaburzeniem gospodarki miedzi w organizmie – nie tylko atakuje wątrobę ale i śledzionę, wzrok i centralny układ nerwowy.

Od tego czasu wizyty w szpitalu były coraz częstsze a moje samopoczucie nieustannie się pogarszało. Kolejny raz trafiłam do szpitala 20.07.2011r. i wtedy bez wątpienia potwierdzono postawioną wcześniej diagnozę. Mimo przyjmowanych leków choroba nie odpuszczała i postępowała dalej,  niszczyła wątrobę  co  doprowadziło  do  jej  marskości oraz stosowania  ścisłej  diety wątrobowej z wykluczeniem miedzi. W międzyczasie podjęłam pracę nauczyciela rytmiki jednak pracowałam  bardzo  krótko ze względu na  mój  pogarszający się stan zdrowia. Obecnie naszą rodzinę, czyli mnie oraz 8 Letnią córkę Julkę utrzymuje mąż, który zarabia niewiele więcej niż najniższa pensja krajowa. Obecnie polegamy na pomocy rodziny i znajomych, ale ich możliwości też są ograniczone.

Moje leczenie jest kosztowne i wynosi ponad 1000 zł miesięcznie. Obecnie  czekam na potwierdzenie kwalifikacji do przeszczepu wątroby w Szczecinie. Po przeszczepie koszty leczenia nie zmaleją gdyż potrzebna będzie cotygodniowa wizyta kontrolna w Szczecinie. Jak wiadomo koszty transportu są wysokie a całkowite kwota leczenia będzie nadal przewyższać nasz budżet domowy. Po przeszczepie będę potrzebować leków immunosupresyjnych oraz pomocniczych, które będę musiała brać do końca życia.

Dlatego zwracam się uprzejmie o Waszą pomoc, na dzień dzisiejszy liczy się każda forma pomocy, każda kwota wsparcia, która pozwoli mi kontynuować leczenie przed i po przeszczepie. Mam nadzieję, że znajdą się ludzie dobrej woli którzy pomogą mi i mojej rodzinie w tak trudnej dla nas sytuacji życiowej.

Pomóc Natalii można dokonując wpłaty na konto:   

Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów

Nazwa Banku: BNP Paribas Bank Polska S.A.

Numer Konta: 65 1600 1462 1082 5119 6000 0002

Tytułem: Pomoc dla Natalii Skiba

Wpłaty zagraniczne- foregin payments to help Natalia:

Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów

PL65160014621082511960000002

SWIFT CODE: PPABPLPK

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Title: Pomoc dla Natalii Skiba